Dlaczego depresja jest niebezpieczna?

Depresja to jedno z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych. Smutek i przygnębienie są emocjami, których doświadcza każdy człowiek wielokrotnie w trakcie swojego życia. Ich pojawienie się nie zawsze związane jest z depresją. Jeśli gorsze samopoczucie trwa krótko, sięgnijmy po dostępny bez recepty Deprim, który pomoże zwalczyć zły nastrój. Jeśli choroba nie ustępuje, musimy odwiedzić psychiatrę, gdyż nieleczona depresje może prowadzić nawet do śmierci.

Czym jest depresja? Czy warto sięgnąć po Deprim?

Jeśli żyjemy w stresie, może pojawić się stan obniżonego nastroju. W takiej sytuacji warto sięgnąć po Deprim, który jest lekiem stosowanym w medycynie rodzinnej w terapii lekkich stanów depresyjnych i chwiejnego nastroju. Preparat oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, poprawia nastrój i zmniejsza napięcie nerwowe. Lek z pewnością poprawi lekko obniżony nastrój, ale trzeba go zażywać regularnie. Jeśli nastrój się poprawi, nie mamy powodów do zmartwień. Jeśli zaś poczucie braku energii, niemożność przeżywania radości, niska ocena własnej wartości trwają długo, czyli powyżej 2 tygodni i nie mam żadnej poprawy, musimy iść do psychiatry. Pamiętajmy, że nie potrzebujemy skierowania od lekarza rodzinnego. Jak zauważyć, że ktoś nam bliski może mieć depresję? Osoba na nią cierpiąca jest smutna, nie jest w stanie wykrzesać z siebie energii do działania, a Deprim jej nie pomaga. Chory ma niskie poczucie wartości, czuje się niepotrzebny i czarno widzi przyszłość. W stanach najgłębszego obniżenia nastroju może dojść wręcz do pojawienia się myśli i tendencji samobójczych. W najcięższych stanach mogą występować urojenia depresyjne i omamy węchowe, które mogą chorego pchnąć do samobójstwa. Złe samopoczucie występuje szczególnie rano. Osoba chora budzi się wcześnie rano i nie potrafi już zasnąć. Ponadto, prawie nie czuje głodu, więc chudnie i mizernieje.

Czytaj również  Jakie wybrać soczewki zmieniające kolor oczu

Jak się leczy depresje? Czy Deprim pomoże?

Depresja może wystąpić jako epizod i zakończyć się wyleczeniem. W przypadku stanów obniżonego nastroju pomocny może być Deprim, ale jeśli stan chorego jest coraz gorszy, trzeba się leczyć, gdyż depresja jest ogromnym obciążeniem dla pacjenta, znacznie ogranicza jego zdolność do pracy i nauki, a ponadto – może popchnąć chorego do próby samobójczej. W leczeniu depresji stosowana jest terapia biologiczna (głównie leki) oraz pomoc psychologiczna (psychoterapia). Największą skuteczność osiąga się przy zastosowaniu obydwu metod jednocześnie. Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest kilkadziesiąt leków przeciwdepresyjnych. Różnią się one nie tylko budową chemiczną, ale także profilem i siłą działania, a odpowiedni środek może przepisać lekarza. Efekty stosowania leków przeciwdepresyjnych widoczne są zwykle po 2, 3 lub nawet 4 tygodniach zażywania pełnej dawki terapeutycznej.

Jeśli przez kilka dni mamy gorszy nastrój zacznijmy przyjmować specyfik Deprim. Dłużej utrzymujące się złe samopoczucie, które uniemożliwia funkcjonowanie, może być oznaką poważnej choroby, jaką jest depresja. W takiej sytuacji koniecznie trzeba odwiedzić lekarza psychiatrę, który zaleci najlepsze leczenie.