Jak szybko zrobić ładną fryzurę?

Gęste, lśniące i zadbane włosy są prawdziwą ozdobą każdej kobiety. Niewiele z nas w prezencie od natury otrzymało bardzo zdrowe włosy, które przez cały dzień wyglądają ładnie i świeżo. Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim trzeb wprowadzić właściwą pielęgnację, a fryzurę dobrać do rodzaju włosów, dzięki czemu ich układanie nie będzie męczarnią. W sytuacjach kryzysowych uratuje nas suchy szampon.

Dlaczego włosy nie wyglądają dobrze? Kiedy sięgnąć po suchy szampon?

Mycie włosów to podstawa pielęgnacji, gdyż oczyszcza je z zanieczyszczeń i przygotowuje na wchłonięcie substancji odżywczych z kosmetyków pielęgnacyjnych (odżywki, balsamy). Jeśli chcemy mieć bujną czuprynę, a włosy się przetłuszczają, najlepiej myć je rano, gdyż po wieczornym myciu w nocy stracą świeżość. Do mycia używajmy ciepłej, ale nie gorącej wody, a ostanie płukanie wykonajmy w chłodnej wodzie, co zamknie łuski włosów. Włosy można wypłukać w wodzie z cytryną lub octem, dzięki czemu staną się gładkie i puszyste. Pamiętajmy, że im czystsze są delikatne i cienkie włosy, tym lepiej będą wyglądać. Po myciu możemy spryskać je odżywką w sprawy, która poprawi ich stan, ale nie będzie dodatkowo obciążać. Jeśli zabraknie nam czasu na mycie, sięgnijmy po suchy szampon, który odświeży włosy bez konieczności ich mycia. Zobacz produkty z kategorii: suche szampony do włosów – https://www.aptekagemini.pl/category/dermokosmetyki-do-ciala-szampony-suche.

Czytaj również  Jakie kosmetyki do cery 45+?

Suchy szampon jako ostatnia deska ratunku. Jak układać włosy?

Do układania włosów używajmy lakierów i pianek, które dodają objętości. Możemy także podkręcić włosy, gdyż to spotęguje wrażenie objętości, a najlepiej używać do tego termoloków. By dodać fryzurze nieco objętości, na początku podsuszmy włosy, pochylając głowę do przodu. Następnie zawijajmy pasma na wałki od końcówki po nasadę. Po 15 minutach zdejmijmy ostrożnie wałki, przeczeszmy włosy palcami i spryskajmy fale lakierem. Taki sposób układania sprawdzi się także po odświeżeniu włosów suchym szamponem.

Sposoby na ładną fryzurę. Suchy szampon i do dzieła

Jeśli nasze włosy mają tendencję do odstawania i puszenia się, już w trakcie czesania używajmy produktów chroniących włosy przed wilgocią, aby możliwie najdłużej utrzymać efekty modelowania. Dla wielu pań dużym problem jest grzywka, która dotyka czoła, a gdy to się przetłuszcza, to samo spotyka włosy. W takiej sytuacji koniecznie trzeba nosić ze sobą suchy szampon, który odświeży fryzurę. W przypadku włosów z tendencją do przesuszania się, warto mieć przy sobie spray z wodą, którym spryskamy zmęczone włosy. Nośmy ze sobą niewielką kosmetyczkę, do której warto zapakować lakier, serum i piankę do włosów. Aby przeczesać się w ciągu dnia, przydadzą się kokówki oraz wsuwki.
Dbanie o włosy i ładną fryzurę nie jest skomplikowane, ale trzeba odpowiednio je pielęgnować oraz korzystać z usług fryzjera, który zetnie je tak, by ładnie się układały. W przypadku włosów ze skłonnością do przetłuszczania, warto mieć przy sobie suchy szampon, dzięki któremu szybko odświeżymy czuprynę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *