Jak wybrać maskę do włosów?

Pielęgnacji włosów od lat poświęca się wiele uwagi. Dziś nie mamy już więc wątpliwości, co do tego, że jest ona czymś więcej niż tylko ich myciem, czesaniem i stylizacją. Jeśli ma przynosić spodziewane rezultaty, musi być ukierunkowana nie tylko na odżywianie włosów, ale również na ich wzmacnianie oraz regenerowanie. Jednym z bardziej wartościowych kosmetyków realizujących wymienione założenia jest maska do włosów. Jak jednak znaleźć tą, która spełni nasze oczekiwania?

Maska do włosów – próba definicji

Maska do włosów (https://davines.pl/produkty/maska/) jest kosmetykiem wybieranym po to, aby zregenerować włosy, odżywić je i wzmocnić. Nie działa przy tym jedynie na powierzchni, ale jest w stanie dotrzeć znacznie głębiej. Dobry kosmetyk działa zresztą nie tylko na włosy, ale i na skórę głowy. Maskę odróżnia od innych kosmetyków także jej konsystencja. Mamy do czynienia z kosmetykiem nie tylko gęstym i treściwym, ale i bogatym w substancje aktywne. Jeśli ma zadziałać, powinna być trzymana na głowie dłużej niż inne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Nie można jednak zapominać i o tym, że powinna być też stosowana rzadziej niż szampon i odżywka.

Jak dokonać trafnego wyboru?

Osoby, które analizują kolejne rankingi po to, aby dowiedzieć się, która z masek będzie rozwiązaniem idealnym, mogą się poczuć rozczarowane, bo idealna maska dla każdego rodzaju włosów nie istnieje. Nie oznacza to, oczywiście, że poszukiwanie dobrego kosmetyku nie ma szans na powodzenie. Przeciwnie, szanse są naprawdę duże, musimy jednak pamiętać o tym, że maska do włosów musi być dopasowana do ich konkretnego rodzaju.
Osoby zastanawiające się nad tym, jak pomóc włosom po koloryzacji, powinny zwracać uwagę przede wszystkim na maski przeznaczone do włosów farbowanych. Intensywne zabiegi chemiczne prowadzą do tego, że włosy nie tylko zaczynają się przesuszać, ale również matowieją. Potrzebują silnej ochrony, należy jednak również pomyśleć o ich wzmocnieniu tak, aby nowy kolor prezentował się na nich świetnie, a jego widoczność była na tyle duża, żeby nie było konieczności jego zgadywania.

Czytaj również  Jaki krem do depilacji wybrać?

Gdybyśmy mieli wskazać te maski do włosów, które wydają się cieszyć szczególnie dużą popularnością, z pewnością byłyby to rozwiązania przeznaczone dla włosów zniszczonych. Są one zalecane przede wszystkim tym osobom, które mają włosy wysokoporowate. Mocno odchylone łuski sprawiają, że kondycja takich włosów zawsze pozostawia wiele do życzenia. O ile więc w innych okolicznościach maska może być postrzegana jako kosmetyk dodatkowy, w tym przypadku korzystanie z niej jest koniecznością. O tym, czy konkretne rozwiązanie będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom, zaświadczy jego skład. Powinien on bazować na kreatynie, niezbędnych nienasyconych kwasach tłuszczowych, witaminach i emolientach.

Na zakończenie warto wspomnieć o maskach do włosów kręconych. Są one popularne od niedawna, zainteresowanie nimi jest jednak ogromne. To kosmetyki, które nie tylko podkreślają skręt włosów, ale również dyscyplinują je. Stosując je regularnie można przekonać się o tym, że zapanowanie nad włosami kręconymi nie jest wcale trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *