Jakie kosmetyki do cery 45+?

Po 40. roku życia skóra zaczyna tracić elastyczność i sprężystość. Oznaki starzenia cery stają się coraz głębsze, przebarwienia się uwidaczniają, a jednolity koloryt zostaje zaburzony. Na czole zaznaczają się poziome linie, a kąciki ust opadają. Konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, która obejmuje zarówno dostarczanie składników nawilżających, jak i odżywczych. Bardzo ważne jest także stymulowanie komórek skóry i pobudzanie ich do naturalnej regeneracji. Znakomicie sprawdzają się wówczas liftingujące kosmetyki relift 45+, zapewniające odpowiednią pielęgnację.

Jakie są przyczyny pogarszania się kondycji skóry po 45. roku życia?

Większość kobiet, które osiągnęły 45. rok życia, wchodzi w okres menopauzy. Wówczas w organizmie szaleje burza hormonów, a skóra bardzo szybko reaguje na wszelkie zaburzenia hormonalne. Istniejące niedoskonałości pogłębiają się, spada jędrność skóry, traci ona niezbędne nawilżenie i staje się coraz cieńsza. Z czasem dochodzi do zmniejszenia zawartości ceramidów i lipidów, które odpowiadają za utrzymanie zwięzłej postaci komórek skórnych. Prowadzi to do utraty wody i przyspiesza procesy starzenia. Spada też zawartość elastyny, a włókna kolagenowe ulegają rozerwaniu. Wyostrzeniu ulegają zmarszczki, które do tej pory mogły nie być widoczne.

Czytaj również  Ser kozi - jak powstaje?

Jakie działanie mają kosmetyki relift 45+?

Nowoczesne dermokosmetyki liftingujące dla cery po 45. roku życia znakomicie rekonstruują rysy twarzy i unoszą linię podbródka oraz żuchwy. Ponadto napinają i ujędrniając skórę, dzięki czemu staje się ona bardziej sprężysta, co zapewnia młodszy wygląd. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóra jest rozświetlona, a zmarszczki spłycone. Kosmetyki relief 45+ należy stosować zarówno na dzień, jak i na noc. W ich składzie znajdują się składniki przywracające gęstość skóry i mające działanie przeciwzmarszczkowe. Ponadto działają one rozświetlająco, modelująco i liftingująco.

Kosmetyki na dzień zawierają drobinki pigmentu, które odbijają światło i tuszują przebarwienia skórne. W sprzedaży są także specjalistyczne dermokosmetyki pod oczy. Rozjaśniają one cienie pod oczami, odżywiają delikatną skórę i zapewniają młodszy wygląd. Rezultaty widoczne są przy regularnym stosowaniu, a dodatkowo można je podkreślić, stosując 1-2 razy w tygodniu maskę-serum z tej samej linii kosmetyków.

Jakie zabiegi poprawią stan skóry po 45. roku życia?

Dermokosmetyki to podstawa pielęgnacji skóry po 45. roku życia. Oprócz nich można wspomóc się specjalistycznymi zabiegami w gabinetach kosmetycznych. Jednym z najczęstszych problemów kobiet w okresie menopauzalnym są pękające naczynka. Są one szczególnie widoczne w przypadku cery delikatnej i wrażliwej. Powstają wtedy, gdy kruche naczynka nie wytrzymują ciśnienia krwi i rozszerzają się, przez co stają się widoczne przez skórę. Wpływ na ich powstawanie ma również stres. Wówczas warto skorzystać z zabiegów wykorzystujących technologię termoregulacji jednobiegunowej.

Czytaj również  Ser kozi - jak powstaje?

Przesuszoną skórę można skutecznie nawodnić za pomocą zabiegu mezoterapii igłowej. W jego trakcie wykorzystuje się kwas hialuronowy, który nie tylko dogłębnie nawilża, ale również chroni przed wolnymi rodnikami i wiąże wodę w skórze. Coraz częściej stosowanym zabiegiem jest ostrzykiwanie skóry osoczem, które uzyskiwane jest z własnej krwi. Zwiększa to zdolności regeneracyjne i naprawcze komórek skóry, czego efektem jest młodszy wygląd.