Terapia Garsona – Na czym polega

Dieta Gersona została opracowana przez lekarza – Maxa Gersona. Jej głównym celem jest zwalczanie różnych chorób. Wiele osób uważa, że jest ona skuteczna nawet w przypadku raka. Z jakimi schorzeniami może poradzić sobie ta dieta? Jakie są jej zasady? Czy każdy może ją stosować?

Jakie korzyści może przynieść stosowanie diety Gersona?

Chociaż może wydawać się to nieprawdopodobne, to jednak terapia dr Maxa Gersona może pomóc w walce z rakiem. Szczególnie skuteczna okazuje się w przypadkach, w których pacjenci nie byli poddawani jeszcze wyniszczającej organizm chemioterapii.

Dzięki ścisłemu stosowaniu diety Gersona przywrócona zostaje prawidłowa praca wątroby, żołądka i jelit. Organizm oczyszczony z toksyn ma większe szanse na zwalczanie komórek nowotworowych.

Nieodpowiedni sposób odżywiania bywa również przyczyną innych problemów zdrowotnych, takich chociażby jak cukrzyca czy zawały. Poza tym odkładające się w organizmie toksyny powodują, że często czujemy się zmęczeni i cierpimy na migreny. Terapia Gersona przeznaczona jest przede wszystkim dla osób cierpiących na różnego rodzaju choroby cywilizacyjne. Jednak mogą stosować ją również wszyscy ci, którzy chcą im zapobiegać oraz poprawić swoją kondycję i stan zdrowia. Natomiast żeby dieta przyniosła odpowiednie efekty, trzeba bardzo ściśle przestrzegać jej zaleceń.

Czytaj również  Zastanawiasz się nad zakupem soczewek? Zobacz, co musisz wiedzieć przed ich kupnem

 

Jakie są zasady diety Gersona?

Najważniejsze w terapii Gersona jest picie świeżo wyciśniętych soków – 13 razy dziennie po 0,3 l. Powinno to trwać przez 6 tygodni. Istotne jest to, aby soki przyrządzane były z ekologicznych warzyw i owoców, przy pomocy wyciskarki. Urządzenie to pozwala na wykorzystanie wszystkich cennych składników odżywczych, które znajdują się w stosowanych produktach. W związku z tym otrzymujemy codziennie duże dawki witamin, mikroelementów i żywych enzymów. Taka skoncentrowana forma jest szczególnie ważna w przypadku chorych, którzy nie są w stanie przyjmować zbyt wiele jedzenia.

Oprócz soków w menu powinny znaleźć się 3 posiłki przygotowane przede wszystkim z „bezpiecznych” warzyw oraz produktów pełnoziarnistych. Należy też jeść świeże owoce. Czyli pośród dozwolonych produktów można wymienić: warzywa, owoce (w przypadku chorób tkanki łącznej bez cytrusów), owoce suszone, płatki owsiane, chleb żytni, brązowy ryż, miód, brązowy cukier, olej lniany. Ważne jest to, aby nie używać soli.

Jednak terapia, którą opracował dr Gerson to nie tylko odpowiednia dieta. Żeby oczyszczanie organizmu było naprawdę skuteczne oraz przebiegało w szybkim tempie, należy 2 razy dziennie stosować lewatywę z organicznej kawy. Jest to z pewnością mniej przyjemny element całego procesu leczniczego, jednak nie można go pomijać. Tego rodzaju lewatywy pomagają usuwać toksyny z wątroby. Trucizny trafiają do okrężnicy, a następnie są wydalane z organizmu.

Czytaj również  Jakie wybrać soczewki kwartalne

Metoda dr Maxa Gersona polega na jednoczesnym oczyszczaniu i wzmacnianiu organizmu. Oczywiście należy ją zakwalifikować do terapii medycyny naturalnej. W przypadku poważnych problemów ze zdrowiem nie powinna być traktowana jako alternatywa dla metod oferowanych przez medycynę tradycyjną, lecz raczej jako ich wsparcie.