Wyciskarki wolnoobrotowe: dlaczego warto je wybrać

Wyciskarki wolnoobrotowe to urządzenia służące do przygotowania znakomitych soków z warzyw i owoców – posiadających ogromne wartości odżywcze. Dlaczego warto wybrać akurat takie urządzenie i w czym przewyższa tradycyjne sokowirówki?

Na rynku znajdziemy wiele urządzeń, które ułatwią nam przygotowanie domowych i świeżych soków z owoców lub warzyw. Warto jednak poświęcić chwilę na wyselekcjonowanie najlepszego sprzętu, który będzie najbardziej odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom. Jak wybrać najlepsze wyciskarki do soków?

Wyciskarki wolnoobrotowe – dla kogo są przeznaczone?

Wyciskarki wolnoobrotowe  to urządzenia idealne dla osób, którym szczególnie zależy na uzyskaniu najwyższej wartości odżywczej soku – proces wyciskania odbywa się w ten sposób, że z warzyw i owoców przechodzą do soku najlepsze składniki – witaminy i mikroelementy niezbędne do prawidłowego i zdrowego funkcjonowania naszego organizmu. Jeśli zatem zależy nam na efektach zdrowotnych, poprawie stanu skóry i włosów oraz dostarczeniu organizmowi kompleksu witamin – wybierzemy wyciskarki wolnoobrotowe.

Jaki sok zapewniają wyciskarki wolnoobrotowe?

Wyciskarki wolnoobrotowe pozwalają na uzyskanie mętnego i gęstego soku – w przeciwieństwie do sokowirówek, które zapewniają bardzo klarowny i przejrzysty sok. Trzeba jednak zauważyć, że dostępne na rynku sokowirówki nie dadzą nam koktajlu witaminowego, ponieważ w procesie miksowania „uciekają” cenne witaminy i mikroelementy.

Jak działają wyciskarki wolnoobrotowe na warzywa liściaste?

Freshly squeezed vegetable juices

Wyciskarki wolnoobrotowe – w przeciwieństwie do sokowirówek, umożliwiają także wyciskanie soku z roślin liściastych – na przykład ze szpinaku, dzięki czemu można uzyskać wartościowe koktajle. Rośliny nie są ścierane, a zgniatane przy pomocy specjalnego ślimaka. Dzięki temu sok nie jest napowietrzony, a tym samym utleniony, jego temperatura nie podnosi się, a wszystkie wartości odżywcze, witaminy i mikroelementy zostają zachowane. Tak przygotowany koktajl można także przechowywać w lodówce – nie traci swoich właściwości jak sok z sokowirówki, który trzeba spożyć bezpośrednio po zrobieniu.

Wyciskarka wolnoobrotowa – pionowa czy pozioma?

Na rynku znajdziemy wyciskarki wolnoobrotowe pionowe i poziome. Pierwszy rodzaj zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, niż wyciskarki poziome, jedna nie daje tyle możliwości. Warto zaznaczyć, że wyciskarki wolnoobrotowe poziome umożliwiają przygotowanie nie tylko smacznych i świeżych soków z owoców i warzyw, ale posiadają również końcówki do zrobienia domowego makaronu, pozwalają na zmielenie gotowanego mięsa czy przygotowania masła orzechowego. Osoby zastanawiające się nad wyborem konkretnego modelu powinny zatem zastanowić się, jakie są ich priorytety.