Co powinien zawierać krem do twarzy na noc?

Krem na noc powinien charakteryzować się bogatą konsystencją oraz dużym natężeniem substancji aktywnych. Podczas snu regeneruje się cały organizm, dlatego warto wybrać odpowiedni kosmetyk, który będzie dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Czy krem na noc różni się od kosmetyków na dzień?

Krem na noc nie jest tylko chwytem reklamowym – jest on bowiem o wiele bardziej bogaty w składniki i treściwy niż kosmetyki stosowane na dzień. Podczas snu substancje zawarte w kremie lepiej się wchłaniają i wnikają w głębsze partie skóry. Produkty te zawierają również skoncentrowane składniki aktywne, które wspomagają procesy oczyszczania się skóry. Krem na noc może mieć bardziej gęstą konsystencję niż kosmetyk stosowany w ciągu dnia, a także  zawierać składniki, które regenerują komórki oraz naprawiają uszkodzenia. Jak dobrać krem na noc do indywidualnych potrzeb?

Przeciwzmarszczkowy krem na noc

Na Twojej skórze pojawiają się pierwsze oznaki starzenia? A może masz dojrzałą cerę, która potrzebuje intensywnej regeneracji? Odpowiedni krem na noc o działaniu przeciwzmarszczkowym może znacząco zredukować niedoskonałości i bruzdy mimiczne, nawilżyć skórę oraz niejako „wypchnąć” zmarszczki. Jakie składniki powinien mieć przeciwzmarszczkowy krem na noc, żeby działać efektywnie? Zalecane są przede wszystkim silnie nawilżające substancje, na przykład skoncentrowana dawka kwasu hialunorowego, który wiąże wodę i nie pozwala na jej migrację. Warto zauważyć, że w nocy zmniejsza się przepuszczalność naskórka, co sprawia, że składniki zawarte w kremach lepiej się wchłaniają oraz efektywniej przechodzą do głębszych warstw skóry. Krem na noc o działaniu przeciwzmarszczkowym powinien także zawierać retinol, witaminę C, łagodzącą alantoinę, ceramidy oraz koenzym Q10.

Czytaj również  Mam suchą skórę na twarzy i policzkach - jak to zwalczyć?

Jaki krem na noc na wypryski?

Noc to czas, kiedy możemy skutecznie zadbać o cerę z tendencją do wyprysków. Antytrądzikowy krem na noc powinien zawierać substancje, które sprzyjają eksfoliacji naskórka. Idealne okażą się preparaty z kwasami – glikolowym, migdałowym czy salicylowym, które regularnie stosowane zmniejszą wypryski, rozjaśnią przebarwienia i zapobiegną nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry. Warto także stosować krem na noc z zawartością kwasu azelainowego, który hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku, redukuje blizny i przebarwienia oraz działa przeciwzapalnie, łagodząc zaczerwienienia. Pamiętajmy jednak, żeby nawilżać cerę trądzikową. Po zastosowaniu silnie złuszczającego kremu warto odczekać kilkanaście minut i nanieść na skórę krem na noc o właściwościach nawilżających, a wtedy osiągniemy najlepsze efekty.